Advantage Group, a.s.

Vaše podpora při řízení podniku

Co je Interim Management?

Interim Management chápeme jako komplexní systém nasazení a řízení manažera z našeho týmu  do organizace, která chystá zásadní změnu, potřebuje optimalizovat interní procesy nebo potřebuje externí pomoc na zvládnutí výjimečné situace. Interim nebo také externí manažer z týmu společnosti Advantage Group je součástí našeho propracovaného systému Interim Managementu.

Kdo je Interim Manager?

Interim manager je zkušený manažer z týmu Advantage Group s dlouholetými zkušenostmi, který na sjednané období pro Vás zajišťuje plnění Vámi stanovených cílů (KPI), jako například zajištění obchodních cílů, zvýšení produktivity, kvality, dodávkové schopnosti a podobně. Interní manager zvýší konkurenceschopnost Vaší firmy a tím také hodnotu Vaší firmy.

Nejčastěji se jedná CEO, provozní ředitele, obchodní ředitele, výrobní či technické ředitele a obdobné manažerské pozice.

Naší specializací jsou především výrobní firmy a obchodní firmy ze segmentu malých a středních podniků (SME). Pomáháme podporovat Vaše podnikání po celé České republice.

Výhody Interim Managera

Dlouholeté
know-how

Ověření
manažeři

Úspora
nákladů

Měřitelné
výsledky

Advantage Group si zakládá na dlouhodobé spolupráci a partnerství. Díky tomu pro Vás pracují vždy jen ověření manažeři s dlouhodobou a kvalitní praxí. Přebíráme plnou odpovědnost za řízení konkrétního úseku, a proto na celý proces celou dobu dohlížíme a hlídáme jeho efektivitu za Vás. Pravidelně jsme jak v kontaktu s naším Interim Managerem, tak také s Vámi.

Činnost Interim Managera je také výhodnější z pohledu nákladů. Kmenový zaměstnanec je pro společnost poměrně nákladný. Vaše společnost musí za něj platit odvody (zdravotní, sociální), benefity (mobil, auto…), dovolenou, nemoc apod. Zatímco u Interim Managera platíte jen za skutečně odvedený čas a práci (neplatíte za prostoje typu dovolená či nemoc a nemusíte řešit benefity či jiný manažerský motivační program). Díky tomuto jste za rok schopni ušetřit jeden celý manažerský plat.

Další výhodou Interim Managera je flexibilita a rychlost jeho nasazení do firmy. Při klasickém výběrovém řízení se běžně stává, že u vhodného adepta ještě dobíhá výpovědní lhůta u současného zaměstnavatele anebo u něj běží ještě konkurenční doložka. U nás na manažera čekat nemusíte – jsme schopni Vám ho dodat v řádu několika dní či týdnů.

Srovnání nákladů

Interim Management
vs.
Kmenový Manager

Najmutí Interim Managera Vám ušetří průměrně 15 % mzdových nákladů měsíčně. Za rok tímto způsobem ušetříte téměř jeden celý roční manažerský plat.

No Data Found

V čem Vám může služba Interim Management pomoci?

Nejčastěji Interim Manager pro Vás pracuje z těchto důvodů:

Proč spolupracovat s Advantage Group?

Advantage Group je poradenská společnost, která v oblasti Interim managementu sdružuje ty nejlepší odborníky z oblastí ekonomiky a financí, výrobního a obchodního managementu. Díky našemu letitému know-how a praxi z mnoha mezinárodních firem získáváte skutečně ty nejkvalitnější služby.

Společnost Advantage Group se v rámci obsazování pozic Interim Managera specializuje zejména na výrobní a strojírenské společnosti ze segmentu SME (malých a středních podniků).

Advantage Group je Váš skutečný partner pro řešení komplexních otázek týkajících se vedení a rozvoje Vaší společnosti. Dlouhodobě se zabýváme poradenskou činností pro oblasti obchodu, výroby, managementu, ekonomiky, financí a nákupu či prodeje firem.

FAQ – Odpovědi na nejčastější otázky

Interim Manager pro Vás může pracovat po Vámi zvolenou dobu, obvykle je to 12 měsíců. Jsme schopni Vám poskytnout činnost služeb Interim Managera z našeho týmu i na dobu 3 týdnů.

Máme tým zkušených manažerů. Vaše speciální požadavky nebo aktuální dostupnost konkrétního manažera mohou vyvolat delší čas na uvolnění manažera pro Vaši potřebu. Obvykle jsme schopni Vám představit vhodného Interim Manager do 4 týdnů, po Vašem souhlasu Interim manager obvykle zahajuje činnost ve Vaší společnosti do 6 týdnů.

Své kolegy, Interim Managery, známe velmi dobře. Věříme, že díky důkladnému výběru, a seznámení s manažerem i Vaší společností předem, se toto nestane. Ale pokud by se opravdu stalo, že by „vzájemná chemie“ nezafungovala, nahradíme současného managera jiným.

Ušetříte nemalé náklady za umisťování pracovních inzerátů, čas strávený na výběrovém řízení a měsíce ověřování skutečných kvalit uchazeče v praxi. My Vám dodáme již skutečné manažery z našeho týmu, kteří mají za sebou letité a námi ověřené zkušenosti z mnoha úspěšných společností.
Navíc nejsme personální agentura, ale poradenská společnost, tzn., že se o naše manažery také dále staráme, rozvíjíme je a pokud k Vám do společnosti nastoupí, nepřichází k Vám know-how jen jednoho manažera, ale know-how celé společnosti Advantage Group.

Je to různé. Některé společnosti nemají kapacitní či personální možnosti na kvalifikovaný výběr lidí do top managementu anebo potřebují silného hráče, který provede potřebné optimalizační aktivity a nastaví ve firmě nové procesy, které následný kmenový manažer převezme. Proto situaci vždy hodnotíme na míru potřebám daného klienta. Neváhejte nás tedy kontaktovat, abychom pro Vás našli to nejlepší řešení.

V případě Interim Managera platíte jen za skutečně odvedený čas a práci. Neřešíte celkové osobní náklady na zaměstnance a zaměstnanecké benefity, šetříte za výběrová řízení a nemalé náklady také ušetříte díky tomu, že najímáte někoho, kdo je již ověřený a ve firmě tedy vydrží.

Přemýšlíte o službách Interim Managementu?

Pojďme se pobavit o...

…  dalším růstu Vaší společnosti

… vstupu Vaší společnosti na další trhy

… zefektivnění řízení Vaší společnosti

… vhodném financování provozu a investičních akcí

Budeme rádi, když nám zavoláte...

Napište nám, rádi se potkáme